Ще в листопаді 2021 року Посольство США в Польщі розпочало проведення співбесід для отримання туристичних та інших типів віз США. Зараз це найпопулярніша країна для отримання американських віз українцями.
Записатися можуть як резиденти, так і нерезиденти Польщі.
Рекомендую: Порядок співпраці з нами при отриманні візи в США
При подачі на студентську візу F1 розділення на резидентів і нерезидентів не існує, всі опиняються в однакових умовах та загальній черзі.
Якщо мова йде про туристичну візу, на сайті посольства є розділення аплікантів на резидентів Польщі і НЕ резидентів. Варто це враховувати під час запису.
Резиденти належать до категорії “Regular” і для них співбесіду проводять англійською або польською мовами.
Якщо резидент не знає англійської або польської мов, він може взяти із собою перекладача. Для цього потрібно надіслати спеціальну заявку за тиждень до співбесіди на support-poland@ustraveldocs.com. Заявка надсилається у довільній формі з вказівкою імені та прізвища перекладача та номера його паспорта.
Нерезиденти належать до категорії “non-resident”. Для них передбачена можливість співбесіди російською мовою – ця опція доступна лише в Варшаві.
Дати для запису доступні як для категорії “Regular”, так і для категорії “Non-resident”. На протязі 2024 року є і було багато вільних дат. Така ситуація зберігається і зараз.
Якщо ви живете в України, ви маєте записатися як “non-resident”. Співбесіду в цьому випадку також можна проходити російською, англійською або польською мовами. В Варшаві є російськомовний офіцер, в Кракові в 2024 році вже немає перекладачки з української (раніше була).
Рекомендую: Як дуже просто вибрати країну для подачі на візу США
Вимоги до заявників на візу в США в Польщі такі ж, як і в інших країнах. Схвалюють візи в Польщі досить непогано. Моя статисчтика – до 90% схвалень. Але готуватись треба добре – і анета і співбесіда. Звертайтесь, я допомогаю з візами вже 11 рік.
Варшава чи Краків
Багато хто вважає, що Краків є більш зручним тому що там більше схвалень. На практиці відсоток відмов та схвалень однаковий. В Кракові менше суєти та черг.
Процедура отримання візи США в Польщі
Процедура отримання візи США приблизно однакова в усіх країнах, відмінність полягає у незначних технічних деталях, можуть бути різні платформи для створення кабінету в різних країнах.
Коротко крок за кроком я розповідав у статті “Туристична або гостьова віза в США”.
Основні етапи підготовки Готуємо візову анкету – форму DS-160. Це потрібно зробити онлайн, не забуваючи вибрати країну – Польщу та місто Варшава або Краків, залежно від того, де ви хочете пройти співбесіду і отримати візу США.
Створюємо електронний кабінет в Польщі, це можна зробити за цим посиланням.
Заповнюємо кабінет і доходимо до сторінки оплати консульського збору. Оплатити потрібно онлайн – вибираємо варіант оплати – платіжну картку Visa/MasterCard. Вводимо платіжні дані карти та відправляємо платіж.
Чекаємо деякий час – кілька хвилин, поки система підтягне платіж і йдемо далі.
Натискаємо кнопку “Далі” і отримуємо вибір “Regular” – співбесіду англійською або польською мовами або “Non-resident” – в обох випадках співбесіду в Варшаві можна пройти російською мовою. Якщо ви громадянин України, можете вибрати “Regular”, співбесіду також можна пройти польською, англійською, російською мовами.
Після цього ви потрапите в календар дат на співбесіду. Вибираєте дату і зберігаєте лист підтвердження на співбесіду.
В іншому немає жодних відмінностей в підготовці до отримання візи та документів. Все ідентично отриманню візи в Києві, наприклад.
Питання які задають дуже часто
Що буде, якщо я запишусь як “Regular”, хоча насправді я живу в іншій країні? При цьому я готовий проходити співбесіду англійською мовою.
Співбесіду проведуть і в цьому випадку. Якщо ви українець, то ймовірно вам не відмовлять. Але якщо ви не проживаєте в Польщі, то краще записатись як НЕрезидент. Тут достатньо дат та місць.
Якщо віза потрібна дитині до 14 років, чи може вона отримати візу США в спрощеному порядку в Польщі?
Ні, не може. Сама дитина може не приходити на співбесіду, але мають бути її представники – батько або мати.
Чи можна взяти перекладача на співбесіду?
Так, можна. Потрібно зробити заявку на e-mail: support-poland@ustraveldocs.com служби підтримки посольства США, і вашого перекладача внесуть до списку осіб, яких допустять в посольство разом із вами. Заявку потрібно зробити не пізніше, ніж за 1 тиждень до дати візового інтерв’ю.
Якщо потрібна консультація – звертайтеся через форму на сайті або пишіть на пошту (usavisa.home@gmail.com). Завжди радий відповісти на питання будь якої складності щодо туристичних, бізнесових, гостьових, навчальних віз або віз нареченої/нареченого.
Більше про візи США:
Особливості подачі і тримання візи США в Румунії
Як скласти лист-запрошення з США
Є питання по візі в США?
Замовляй консультацію або повний комплекс послуг!